We have 5 puppies (2 females/ 3 males) Komondor
* 11/09/2008


mother (matka) Carmen Koroščenko

*08/07/2002
PRA,C,LL Negative
67 cm

father (otec) Baliházi Cselló „Bundi“

*06/02/2005
HD 0/0, A/A
81 cm


  Březost Carmen již byla potvrzena ultrazvukem, což nám udělalo velikou radost.
Partnera jsme i tentokrát pro Carmen vybírali velice pečlivě, a kritéria byla ještě vyšší než u předchozího spojení. Bundi, jak majitelé Csella nazývají, je elegantní pes s mimořádnou kohoutkovou výškou a žádoucím formátem. Má souměrnou a dobře modelovanou hlavu, na kterou navazuje výborná horní linie. A především výborný pohyb jež mu umožňuje perfektní úhlení končetin s DKK 0/0, HD A/A. Zejména negativní dysplazie je jeho cennou devízou, proto po zvážení, padla naše volba na Csella. Celkový dojem jeho líbivého samčího vzhledu dotváří kvalitní široká stuhová srst.
  Cselló po svých předcích zdědil zdraví, pěkný exteriér a navíc velmi vyrovnanou povahu, která jak se později ukázalo celou situaci zachránila.
  Z výše jmenovaných důvodů jsme o toto spojení velmi stáli, ale osud alespoň zpočátku, nestál na naší straně. Manžela čekala za ženichem Carmen dlouhá cesta do Německa, která neplánovaně skončila už v Litomyšli, kde se pokazilo auto tak závažným způsobem, že nebylo možné pokračovat v cestě. Dílem náhody a především ochoty lidí, kteří manželovi vypomohli, dorazil na místo. Ale ani u manželů Klossových nebylo vyhráno. Csellovi (přestože je poměrně zkušený krycí pes) se nedařilo Carmen nakrýt. Svou roli zde sehrála rozdílná kohoutková výška a nezkušenost majitelů, kteří si sice koupili „hotového“ psa, ale sami při krytí pomoci nedokázali. Manželovi však vyšli maximálně vstříc a Csella mu do České republiky zapůjčili, za což jsme jim velmi vděční.
  A právě tady prokázal Cselló svou výjimečnost. Nejenže byl během celé cesty i přes nesmírnou únavu a vyčerpání vyrovnaný, ale prokázal se mimořádnou náruživostí. Manžel vzhledem k ubíhajícímu času nejprve navštívil MVDr. Lázničku, kde si ověřil jeho kvality na spermiogramu a provedli inseminaci. Následující den navštívil chovatele německých ovčáků manželé Machovi (chov. stanice Anrebri), kde se s pomocí zkušenosti a více rukou krytí zdařilo. Cselló byl po celou cestu úplně bezproblémový pes a svůj „úkol“ odvedl s obrovskou ochotou a doslova na povel. Je to skutečná psí osobnost a jsme potěšeni, že se v naší stanici narodí štěňátka po tak skvělém psovi. Očekáváme, že ze spojení Carmen a Cselló, zdědí štěňátka silnou a vyrovnanou povahu a přiměřený temperament.

Děkujeme za pomoc manželům Kubátovým, Machovým, Klossovým, rodině Stradové a MVDr. Lázničkovi!

O narození štěňátek a jejich vývoji, vás budeme průběžně informovat v aktualitách!
Přijímáme záznamy!

Carmella Király Puszta

Fena (female), HD A/B, OCD free


Lärchenweg, Bad Lauchstädt, Germany

Chovatelská stanice komondorů a puli
http://komondor-zwinger.de/


Další fotoCosima Király Puszta

Fena (female), HD A/A, OCD free


Lärchenweg, Bad Lauchstädt, Germany

Chovatelská stanice komondorů a puli
http://komondor-zwinger.de


Další fotoCosta Király Puszta

pes (male), HD A/A


Milevsko, Česká republika

Další fotoCedro Király Puszta

pes (male) tyrkysová bavlnka


Knyazhichi, Bravorskoy Ukrajina

Další fotoCíbleš Király Puszta

pes (male) zelená bavlnka


Velké Meziříčí, Česká republika
Další foto

Sedmý týdenŠestý týdenPátý týden


Carmella, fena
žlutá bavlnka

Cosima, fena

pes
tyrkysová bavlnka

pes
zelená bavlnka

pes
černá bavlnka

Adri and CosimaČtvrtý týden


Třetí týden


Druhý týden
První týden po narozeníCselló Bundi with owners

mating
Bundi and Carmen with our
friends breeders from AnrebriHappys moment

Hlavní stránka - Odchovy - Odchov Litter "C"

Chovatelská stanice KIRÁLY PUSZTA,  Karin a Přemysl MIKOLÁŠOVI, ul. Zřídelní 102/7, 736 01 Havířov - Dolní Datyně, Tel.: +420 602 770 311, e-mail: kiralypuszta@komondor.cz