Elita Király Puszta
* 08/04/2011
female
Avar Király Puszta & "Adri" Bájos Fehér Kócos

70cm / 54kg, female, dark eyes, chovná fena I. třída chovnosti, DKK (HD) 0/0, Elbow 0/0, All eye tests Negative!Elitu zvanou "Eliška" jsme si ponechali v naší chovatelské stanici Király Puszta. Vede vzácnou krev našeho prvního komondora Achilla Varpus. Achill nesl starou maďarskou Óhegyi linii, která byla zárukou kvalitního exteriéru i povahy- měl vyrovnaný charakter, složil canisterapeutické zkoušky. Achill byl rovněž po celý svůj život zdravý, na veterinu chodil pouze na očkování. Zemřel v deseti letech na torzi.
Za svůj život Achill získal mnohá výstavní ocenění doma i v zahraničí, a především v zemi původu v Maďarsku vždy v silné konkurenci. Jeho nejcennější vítězství bylo na Světové výstavě v roce 2006 v polské Poznani, kde získal tituly nejvyšší: Světový vítěz 2006, Výborný 1, CWC/CAC, CACIB, BOB, Nejlepší pes v rase a kvalifikaci na Cruftovu výstavu.


       Cosima, Derék Achill, Elita a
Fehér Csillag Király Puszta
Chovatelská stanice KIRÁLY PUSZTA,  Karin a Přemysl MIKOLÁŠOVI, ul. Zřídelní 102/7, 736 01 Havířov - Dolní Datyně, Tel.: +420 602 770 311, e-mail: kiralypuszta@komondor.cz