10 - 11.09.2011

Canisterapeutické zkoušky III. s Darem a Artemis Király Puszta

  Začátkem září jsme se s manželem zúčastnili canisterapeutického víkendu ve Frenštátě pod Radhoštěm, který pořádala společnost Podané ruce, o.s.
  Byl to velmi příjemně prožitý čas jehož součástí byly canisterapeutické zkoušky i workshop. Manžel přednášel o canisterapii a práci s klienty s postižením autistického spektra, má práce obnášela účast ve zkušební komisi, hodnocení budoucích canisterapeutických týmů. O to náročnější pro nás bylo nastoupit před komisi v roli zkoušejících s mladými pejsky Darem a Artemis z našeho chovu.
Avšak nachýlil se čas a abychom mohli nadále vykonávat canisterapii, po dvou letech jsme opět museli absolvovat povahové testy canisterapeutického psa.
Jak velkou radost jsme měli, když závěr komise zněl, že jsme úspěšně zkoušky absolvovali s maximálním počtem bodů a celkovým hodnocením "Výborně sehraný tým."
Můžeme dál navštěvovat školy, mateřské školky, domovy seniorů, ústavy sociální péče i klienty doma v soukromí, které naši psi potěší, dodají jim pohodu a fyzické uvolnění.DAR Osvědčení

ARTEMIS Osvědčení

S DAREM A ARTEMIS KIRÁLY PUSZTA JSME ÚSPĚŠNĚ CANISTERAPEUTICKÉ ZKOUŠKY ABSOLVOVALI A ZÍSKALI TAK OSVĚDČENÍ NA DVA ROKY.
JSME STÁLE JEDINÝMI CANISTERAPEUTICKÝMI TÝMY NA SVĚTĚ, KTEŘÍ PRACUJÍ S KOMONDORY.


Canisterapii se věnujeme od roku 2007, kdy jsme také složili první canisterapeutické zkoušky. Celkem jsme povahové testy canisterapeutického psa absolvovali třikrát s pěti psy. Z toho byli čtyři komondoři a jeden německý ovčák.
V našem chovu, klademe největší důraz při výběru chovných párů především na charakterové vlastnosti.

Jsme rádi, že se nám daří odchovávat jedince vyrovnané povahy, kteří pracují v České republice i v zahraničí jako psi canisterapeutičtí, ve sportovním výcviku, psi záchranářští, pracující pro policii, u vězeňské služby, v reklamě, uplatňují se v chovu, na výstavách ale především jsou v rodině výbornými společníky a ochránci, což je nejdůležitější.

Obsáhlejší fotogalerii z víkendu ve Frenštátě pod Radhoštěm najdete na www.podaneruce.euChovatelská stanice KIRÁLY PUSZTA,  Karin a Přemysl MIKOLÁŠOVI, ul. Zřídelní 102/7, 736 01 Havířov - Dolní Datyně, Tel.: +420 602 770 311, e-mail: kiralypuszta@komondor.cz